Mercedes-Benz

Araç Tamir ve Bakım Sistemlerine Erişim

Araç Bakim ve Onarım bilgi sistemlerine ulaşabilmek aşağıdaki linkler üzerinden başvuru yapabilirsiniz.

Mercedes-Benz Kamyonları Tamir ve Bakım Sistemleri

Bu sistemler sayesinde Mercedes-Benz kamyonlarının tamir ve bakımı ile ilgili teknik bilgileri bulabilir, arıza teşhis cihazlarının eksiksiz kullanımını sağlayabilirsiniz.

Bu sistemler, Mercedes-Benz orijinal elektronik parça kataloğumuz (EPC), servis bilgilerini uygulama esaslı size sunan atölye bilgi sistemlerimiz (WIS/ASRA), TIPS platformumuz ve ayrıca arıza teşhis cihazlarında kullanılan ve talep üzerine alınabilen Xentry Flash gibi uygulamaları da içinde barındıran Xentry Diagnostics programından oluşmaktadır.

Xentry Arıza Teşhis donanımı:

Mercedes-Benz marka kamyonların arıza tespiti ve bakım, onarım ve tamiratı sonrasında arıza kodlarının silinmesi için gerekli teşhis işlemlerini yapmak için kullanılan Xentry Kit cihazlarıdır.

Elektronik parça kataloğu (EPC) yazılımı:

Kamyonlara ait tamir ve bakım işlemleriniz için gerekli tüm Mercedes-Benz orijinal yedek parçaları kısa sürede bulabilir, resimlerini ve parça numaralarını birlikte görebilirsiniz. Parça numaralarına göre kendinize özgü satın alma listeleri oluşturup, bunları kaydedip bastırabilirsiniz.

Atölye Bilgi Sistemi (WIS) yazılımı:

Kamyonlara ait bakım, tamir, arıza teşhis, kontrol ve hata arama konuları ile ilgli bilgilere bu uygulamadan ulaşabilirsiniz. Uygulamada tamir çalışmaları için gerekli talimatlar, sonradan montaj işlemleri ile iligli bilgiler sunulur, kamyona özel ilave donanımlar hakkında bilgiler yer alır.

Atölye Bilgi Sistemi (ASRA) yazılımı:

İş metinleri ve tamir sürelerini belirten elektronik bir katalogtur. İlave işler, açıklama metinleri ve kamyon yedek parçalarının grafik resimlerini de içermektedir.Buradan elde edilen veriler, iş emirleri, faturalar ve maliyet hesaplama konusunda temel oluşturabilir.

Xentry TIPS yazılımı:

Bu arayüz sayesinde teknik bilgi ve çözüm konularında tüm dünya ile karşılıklı bilgi alış verisinde bulunmak mümkündür.

Xentry Diagnostics yazılımı:

Xentry arıza teşhis cihazları üzerinde çalışan arıza tespit programıdır. Bu uygulamaya tüm Xentry arıza teşhis cihazları üzerinden erişilebilir. Bu uygulama yetkisi olmadan Xentry arıza teşhis cihazları tüm fonksiyonları ile çalışmaz.

Xentry Flash yazılımı:

Mercedes-Benz araçlarında Xentry arıza teşhis cihazları üzerinde kullanılabilen bir uygulamadır. SCN\CVN kodlamaları ve araçlar üzerine entegre edilen parçaların online olarak kodlanmasında kullanılır.
Tüm bu uygulamalara erişim desteği Mercedes-Benz Türk A.Ş. tarafından verilmektedir.

Uygulamaların eğitimleri hakkında detaylı bilgi için rasit.uzunoglu@daimler.com adresine e-posta gönderebilirsiniz.

Program güncellemeleri Mercedes-Benz Türk A.Ş. tarafından online olarak doğrudan sistem üzerinde yapılmaktadır.

Ücretlendirme kullanıcı bazında yapılmaktadır.

Sipariş vermek için:

Xentry arıza teşhis donanımı için Xentry arıza teşhis cihazları sipariş formunu eksiksiz olarak doldurup imzayalarak form üzerinde belirtilen Fax numarasına gönderin veya taratarak belirtilen mail adresine gönderin. 
Yukarıda belirtilen diğer yazılımlar için Tamir Bakım Sistemleri ve Xentry Diagnostic Spariş Formunu eksiksiz olarak doldurup imzalayarak form üzerinde belirtilen Fax numarasına gönderin veya taratarak belirtilen mail adresine gönderin. 

Sipariş onayı ve ödeme bilgileri tarafınıza ayrıca iletilecektir.