Mercedes-Benz

Sistemler

Star Diagnosis Donanım ve Yazılımları (WISnet, ASRAnet, DAS) ve EWAnet yazılımı

EWAnet (EPCnet, WISnet, ASRAnet) özel olarak tasarlanmış, bir internet sayfası üzerinden erişilebilen servis destek uygulamalarıdır.

  • EPC net (Electronics Parts Catalogue) : Araçlara ait tüm parçaları, şasi numarasına veya ürün grubuna göre aratabilir, resimleri ve parça numaraları ile birlikte görebilirsiniz. Parça numaralarına göre kendinize satın alma listesi oluşturabilirsiniz.Uygulamaya sadece EWAnet üzerinden erişilebilir.
  • WIS net ( Worksop Information System ) : Bakım, tamir, arıza teşhis, kontrol veya hata arama hakkında bilgi verir. Tamir çalışmaları için talimatlar sunar, araca özel ilave donanımlar hakkında bilgi verir. Uygulamaya EWAnet veya Star Diagnosis Compact 3/4MT model cihazlar üzerinden erişilebilir.
  • ASRA net :Çalışma değerleri ve tamir sürelerini kapsayan elektronik bir katalogtur. İlave işler,dahili metinler,açıklama metinleri ve araç parçalarının grafik resimlerini de içermektedir.Buradan elde edilen veriler,iş emirleri, faturalar ve maliyet hesaplama konusunda temel oluşturabilir.
  • DAS (Diagnosis Assistance System) :Star Diagnosis cihazı üzerinde çalışan arıza tespit programıdır. Uygulamaya Star Diagnosis cihazlarının tüm modelleri üzerinden erişilebilir.

Tüm bu uygulamalara erişim desteği Mercedes-Benz Türk A.Ş. tarafindan verilmektedir.

Uygulamaların eğitimleri hakkında detaylı bilgi için rasit.uzunoglu@daimler.com adresine e-posta gönderebilirsiniz.

Yılda 11 kez olmak üzere, her yeni sürüm geldiğinde EWAnet program güncellemesi Mercedes-Benz Türk A.Ş. tarafından online olarak yapılmaktadır.